Start O nas
piątek, 19 styczeń 2018
Portal branżowy dealerów, dystrybutorów, importerów
oraz producentów elektronicznych urządzeń rejestrujących
Reklama
Start
O nas
Szukaj
Giełda Kasiarzy
Artykuły Prasowe
Wydarzenia
Rozporządzenia
Interpretacje
Gdy klient pyta ...
Promocje na rynku
Waszym zdaniem
Księga Gości
F O R U M
R O Z R Y W K A
Menu użytkownika
Zaproponuj swój Artykuł
Twoje konto
Twoje publikacje
Wyloguj
Logowanie
Login

Hasło

Zapamiętaj mnie
Nie pamiętasz hasła?
Nie masz konta? Załóż je sobie
Start
Artykuły Prasowe
Novitus zastawia akcje i budynki [2007-03-03] PDF Drukuj E-mail
Oceny: / 0
sobota, 03 marzec 2007
 

PAP - Emitent
Tytuł:  NOVITUS SA ustanowienie zastawów na akcjach i wpis hipoteki
Data:  19:29 26.02.2007

   

   Raport bieżący 9/2007

Zarząd NOVITUS SA informuje, że w związku z wykonaniem umowy kredytowej z dnia 7 grudnia 2006 roku, Spółki NOVITUS SA i BRE Bank SA zawarły w dniu 26 lutego 2007 roku umowy zastawu rejestrowego i zastawu finansowego na drugiej transzy akcji Computer Service Support SA. Przedmiotem zastawów jest 372.000 akcji CSS SA o wartości nominalnej 1,40 zł za każda akcję, które Spółka nabyła w dniu 23 lutego 2007 roku. Zastawione akcje stanowią 9,99% kapitału zakładowego CSS SA i uprawniają do wykonywania 372.000 głosów na walnym zgromadzeniu.

Wartość akcji zostanie zaewidencjonowana w księgach rachunkowych NOVITUS SA w cenie nabycia powiększonej o inne koszty bezpośrednio związane z tą transakcją. Cena nabycia akcji wynosi 27,50 zł za 1 akcję.

Ponadto Zarząd NOVITUS SA informuje, że Sąd Rejonowy w Nowym Sączu VI Wydział Ksiąg Wieczystych dokonał w dniu 12 lutego 2007 roku wpisu ustanowionej przez strony umowy kredytowej hipoteki umownej zwykłej w kwocie 10 mln złotych do KW NS1S/00088044/3 utworzonej dla nieruchomości położonej w Nowym Sączu. Wartość ewidencyjna nieruchomości w księgach rachunkowych Spółki wynosi 2.947 tys. złotych ( stan na 31.12.2006).

Dokonany wpis hipoteki oraz umowy zastawu na akcjach stanowią zabezpieczenie zobowiązań finansowych Spółki wobec BRE Bank SA, wynikających z umowy o kredyt inwestycyjny do kwoty 30.690 tys. złotych, o której Spółka informowała w raporcie bieżącym nr 36 z dnia 7 grudnia 2006 roku.

Pomiędzy Spółką NOVITUS SA i jej osobami zarządzającymi i nadzorującymi a Spółką BRE Bank SA i jej osobami zarządzającymi nie występują powiązania.

Wartość nieruchomości i akcji będących przedmiotem zastawu jest wyższa od wyrażonej w złotych równowartości kwoty 1 mln euro i przekracza 10% kapitałów własnych Spółki.
PARKIET MEDIA SA

Problem z kasami w Internecie [2007-03-01] PDF Drukuj E-mail
Oceny: / 0
czwartek, 01 marzec 2007
Kasy w Internecie, czyli prawo nie nadąża za technologią

Zwolnienie z posiadania kas fiskalnych dla prowadzących sprzedaż wysyłkową, sformułowane są na dobrą sprawę tak, by go nie dać. Żeby skorzystać ze zwolnienia, wolno przyjmować wyłącznie wpłaty za towar dokonywane za pośrednictwem poczty lub banku (pkt 41 załącznika "wykaz sprzedaży zwolnione z obowiązku ewidencjonowania" do rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 28 marca 2006 r. poz. 375).

Ze zwolnienia wykluczone są płatności przyjmowanie kartami płatniczymi (równie szczegółowo rejestrowanych co wpłaty na konto), które są jedną z podstawową formą płatności w sklepach internetowych.

Prawo nakłada też na firmy prowadzące działalność gospodarczą w Internecie konieczność wydawania paragonów fiskalnych przy tzw. mikropłatnościach (opłaty w wysokości np. kilku groszy) w przypadku świadczenia usług elektronicznych na rzecz osób fizycznych. Koszt wysyłki takiego paragonu jest wyższy niż kwota należności za usługę.
Kopie paragonów, przełom w sprawie? [2007-02-28] PDF Drukuj E-mail
Oceny: / 0
środa, 28 luty 2007
 

Posłowie zajmą się bublami prawnymi

Leszek Kostrzewski
2007-03-01, ostatnia aktualizacja 2007-03-01 00:14

Za miesiąc sejmowa komisja przygotuje zmiany 20 najgorszych dla przedsiębiorców przepisów, które zgłosiła "Gazeta". - Nie pamiętam, by posłowie zorganizowali sesję na prośbę mediów - podkreśla Piotr Jaworski z KIG

Zobacz powiekszenie
Fot. Sławomir Kamiński / AG

Wczoraj na specjalnym posiedzeniu komisji przedsiębiorczości byli posłowie wszystkich politycznych opcji, przedstawiciele Ministerstw Finansów i Gospodarki oraz największych organizacji przedsiębiorców. Wysłuchali przedstawiciela KIG-u i dziennikarzy "Gazety"(od prawej nasi autorzy: Piotr Miączyński i Leszek Kostrzewski)
var rTeraz = new Date(1172742885819); function klodka (ddo) { if (rTeraz.getTime()>=ddo.getTime()) document.write('<'+'img src="/i/szukaj/k2b.gif" width=20 height=18 border=0 align="absmiddle"'+'>'); }
Akcję tropienia prawnych pułapek - pod hasłem "Dobre prawo dla firm", "Gazeta" i RMF FM rozpoczęły na początku stycznia. Czytelnicy zgłosili nam ponad 400 przepisów-bubli. Przez cały styczeń opisywaliśmy je w "Gazecie". Wybraliśmy 20, które należy zmienić najszybciej.

Wczoraj listą bubli zajmowała się na specjalnym posiedzeniu sejmowa komisja rozwoju przedsiębiorczości. - Mamy szansę w końcu pokazania przedsiębiorcom, że parlament dla nich pracuje. Żeby zauważyli, że jeśli chodzą głosować, to coś to daje. Nabraliby może wtedy wiary w politykę, bo teraz jej nie mają - mówił Tomasz Lenz z PO. Wtórował mu Marcin Korolec, wiceminister gospodarki: - Gratuluję "Gazecie", świetna robota.

- Proszę o jak najszybszy kontakt przy pracach z resortem finansów. Wbrew pozorom pracy nie unikamy - dodał Cezary Krysiak zastępca dyrektora departamentu polityki podatkowej w Ministerstwie Finansów.

Piotr Jaworski z Krajowej Izby Gospodarczej, który pomagał nam w opracowaniu bubli, w trakcie sesji wyliczał zgłoszone przez czytelników absurdy. Mówił m.in. o:

Dopłatach VAT do darowizny. Załóżmy, że firma kupiła pięć lat temu komputer za 5 tys. zł. W tej cenie 1,2 tys. zł to podatek VAT. Po pięciu latach komputer wart jest już 100 zł. Przedsiębiorca chce go przekazać jako dar szkole. Żeby to zrobić, musi zapłacić 1,2 tys. zł VAT, bo w ustawie o VAT zapisane jest, że trzeba zapłacić podatek od wartości zakupu, a nie od wartości rynkowej przedmiotu w danym momencie.

Znikających paragonach. Rozporządzenie Ministerstwa Finansów nakazuje sprzedawcom (ze sklepów, z restauracji) przechowywać rolki z paragonami z kas fiskalnych przez pięć lat do kontroli. Nie dość, że zabierają masę miejsca, to po kilku miesiącach robią się nieczytelne.

Wiążących interpretacjach. Gdy firma nie wie, czy postępuje zgodnie z prawem podatkowym, pyta o to urząd skarbowy. Ten wydaje stanowisko i podatnik się do niego stosuje. Od lipca przedsiębiorca, nawet mając w ręku taki "glejt", nie może spać spokojnie. Interpretacja wygasa, jeśli przepis, którego dotyczy, ulegnie zmianie (np. stylistycznej).

Pełną listę bubli przedstawiamy w internecie (www. gazeta. pl).

- Są to propozycje, które wymagają zmian na drodze ustawodawczej - mówił szef komisji Jacek Piechota z SLD. Posłowie jednogłośnie ustalili, że zmiany w prawie muszą być ekspresowe. Dziś listę bubli dostaną organizacje pracodawców. Będą miały 10 dni na przesłanie opinii. Później stanowisko mają zająć odpowiednie ministerstwa. A pod koniec marca odbędzie się debata w Sejmie - posłowie mają omawiać przepis po przepisie i podejmować konkretne decyzje w sprawie ich zmiany.

Naszą akcję wspiera też Roman Kluska, były właściciel firmy Optimus, na którego fiskus niesłusznie nałożył

30 mln zł kary i wtrącił go do aresztu. - Doskonały pomysł, będę kibicował, żeby wszystkie te buble zniknęły z prawa - mówi Kluska. Zaznacza, że absurdy to skutek uchwalania głupiego prawa.

Walkę z taką praktyką od chwili objęcia władzy zapowiadał PiS. Sztandarowym projektem premiera Kaczyńskiego jest ustawa o swobodzie działalności gospodarczej. Ministerstwo Gospodarki pracowało nad nią przez kilkanaście miesięcy. Tydzień temu ustawa trafiła do kosza. Przepadła m.in. pod wpływem uwag Kluski. Były szef Optimusa zdradza nam, że projekt zawierał punkty będące "zagrożeniem dla bezpieczeństwa obywateli". Nowelizacja zakładała utworzenie wielkiej bazy danych - dostępnej dla wszystkich w internecie. - Było tam 16 rubryk, m.in. informacje czy przedsiębiorca ma rozdzielność majątkową z małżonkiem, adres jego zamieszkania itp. Powiedziałem członkom rządu, że to niepotrzebna inwigilacja - tłumaczy nam Kluska.

Rząd obiecuje, że w połowie marca przedstawi nowe propozycje ułatwień dla przedsiębiorców. Ochrzczono je mianem "pakietu Kluski". Prace nad nimi będzie nadzorował zespół pod kierunkiem Michała Krupińskiego, podsekretarza stanu w resorcie skarbu.

Co zakładają nowe przepisy?

Rejestracja firmy w jednym okienku w urzędzie skarbowym. Cała operacja ma trwać kilka minut. Obywatel złoży wniosek do fiskusa, a później to skarbówka prześle informacje do urzędu statystycznego (REGON) i gminy. Przy rejestracji przedsiębiorca nie będzie musiał wypełniać skomplikowanych formularzy i odpowiadać na mnóstwo niepotrzebnych pytań, wystarczy, że poda podstawowe dane: imię, nazwisko, adres siedziby firmy, rodzaj działalności itp. Rząd już nie chce tworzyć internetowej bazy danych, która połączyłaby wszystkie urzędy. Okienko ma bazować na istniejących rozwiązaniach.

Zawieszenie działalności gospodarczej. Firmy prowadzące działalność sezonową będą mogły po sezonie nie płacić podatków oraz składek ZUS. Dziś muszą się wyrejestrowywać.

Likwidacja części koncesji i zezwoleń. Jest ponad 30 rodzajów działalności wymagających zezwoleń.

Prostsze procedury przy sporządzaniu i uchwalaniu przez gminy planów zagospodarowania przestrzennego. Plany mówią, co i gdzie można budować. Dziś większość dużych miast planów praktycznie nie ma. Np. w Warszawie plany są tylko dla blisko 15 proc. powierzchni miasta, a w Krakowie - 10 proc.

Eksperci z organizacji przedsiębiorców do zmian podchodzą z rezerwą. - Rząd nic z nami nie konsultuje - mówi Adam Ambrozik z Konfederacji Pracodawców Polskich. Wątpliwości budzi zaangażowanie resortu skarbu. - Nie wiem, czy ten resort zna najlepiej problemy przedsiębiorców, w końcu nie do tego został powołany - dodaje Katarzyna Urbańska z Polskiej Konfederacji Pracodawców Prywatnych "Lewiatan".

ŹRÓDŁO:

Ostatnia aktualizacja ( czwartek, 01 marzec 2007 )
Novitus wykupuje ogólnopolską firmę serwisową CSS z Warszawy [2007-02-26] PDF Drukuj E-mail
Oceny: / 0
poniedziałek, 26 luty 2007
CSS SA zbycie znacznego pakietu akcji


Raport bieżący 10/2007 Zarząd Computer Service Support S.A. podaje do publicznej wiadomości informację, która wpłynęła w dniu dzisiejszym do Spółki w trybie art. 69 ust. 1 Ustawy o ofercie publicznej oraz art. 160 ustawy o obrocie instrumentami finansowymi od Pani Ewy Poszepczyńskiej i Pana Krzysztofa Poszepczyńskiego:

Działając na podstawie art. 69 ust.1 Ustawy o ofercie publicznej oraz art. 160 ustawy o obrocie instrumentami finansowymi poniżej informuję o transakcji, która zgodnie z powołanymi wyżej przepisami podlega notyfikacji Komisji oraz Emitentowi:

Stan posiadania akcji przed transakcją

Ewa Poszepczyńska posiadała 390.084 akcji spółki Computer Service Support co odpowiada 10,48% głosów na walnym zgromadzeniu;

Krzysztof Poszepczyński posiadał 614.240 akcji spółki Computer Service Support co odpowiada 16,50%% głosów na walnym zgromadzeniu;

Oboje małżonkowie łącznie posiadali, zatem 1.004.324 akcji spółki co odpowiada 26,98% głosów na walnym zgromadzeniu;

Więź prawna łącząca zobowiązanych z emitentem

Oboje małżonkowie Ewa Poszepczyńska i Krzysztof Poszepczyński są członkami Rady Nadzorczej Computer Service Support S.A.

Przedmiot transakcji

Ewa Poszepczyńska sprzedała w dniu 22 lutego 2007 r. na rzecz Novitus S.A. w transakcji pakietowej pozasesyjnej 322.000 akcji Computer Service Support S.A. co odpowiada 8,65% głosów na walnym zgromadzeniu, za cenę 27,50 zł za jedną akcję to jest łącznie za 8.855.000 zł;

Krzysztof Poszepczyński sprzedał w dniu 22 lutego 2007 r. na rzecz Novitus S.A. w transakcji pakietowej pozasesyjnej 50.000 akcji Computer Service Support S.A. co odpowiada 1,34% głosów na walnym zgromadzeniu, za cenę 27,50 zł za jedną akcję to jest łącznie za 1.375.000 zł;

Oboje małżonkowie łącznie sprzedali, zatem 372.000 akcji spółki co stanowi 9,99% głosów na walnym zgromadzeniu.

Transakcje stanowią wykonanie umowy z dn. 30 listopada 2006 r. której zawarcie obaj emitenci tj. Computer Service Support S.A. oraz Novitus S.A. notyfikowali Komisji oraz informację przekazali do wiadomości publicznej.

Stan posiadania akcji po transakcji

Ewa Poszepczyńska posiada 68.084 akcji spółki Computer Service Support co odpowiada 1,83 % głosów na walnym zgromadzeniu;

Krzysztof Poszepczyński posiada 564.240 akcji spółki Computer Service Support co odpowiada 15,16% głosów na walnym zgromadzeniu;

Oboje małżonkowie łącznie posiadają, zatem 632.324 akcji spółki co odpowiada 16,99% głosów na walnym zgromadzeniu;

Podstawa prawna: art. 70 pkt. 1 ustawy z dnia 29 lipca 2005 r. o ofercie publicznej i warunkach wprowadzania instrumentów finansowych do zorganizowanego systemu obrotu oraz o spółkach publicznych (Dz. U. Nr 184, poz. 1539) i art. 160 ustawy o obrocie instrumentami finansowymi (Dz.U. Nr 183, poz. 1538).

Fuzja Compu i CSS zostanie sfinalizowana po wakacjach

Informatyczne spółki od kilku tygodni przygotowują się do połączenia. Na razie Comp, który formalnie będzie przejmującym, nie posiada żadnych akcji CSS. 20-proc. pakiet papierów tej firmy posiada powiązany z Compem Novitus. Do wakacji zwiększy zaangażowanie do 30 proc. Harmonogram fuzji przewiduje, że do końca miesiąca do sądu trafi plan połączenia. Już teraz wiadomo, że udziałowcy CSS w zamian za każdy posiadany papier dostaną po 0,3708 akcji Compu. W piątek walory pierwszej z firm kosztowały 41,95 zł, a drugiej - 113,5,4 zł. Po połączeniu akcjonariusze CSS będą kontrolować ok. 30 proc. kapitału "dużego" Compu. Przed końcem kwietnia biegły ma ocenić plan połączenia. WZA obu podmiotów, które podejmą uchwałę o połączeniu, zostaną zwołane do końca czerwca. Do połowy sierpnia Comp wyemituje walory dla właścicieli CSS, a we wrześniu sąd powinien zarejestrować fuzję obu przedsiębiorstw.
Ostatnia aktualizacja ( poniedziałek, 26 luty 2007 )
Promocja - wyprzedaż kas z 2006r [2007-02-22] PDF Drukuj E-mail
Oceny: / 1
czwartek, 22 luty 2007
<< Start < Poprzednia 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 351 - 359 z 686
Piękne 100-letnie
ncr500a.JPG
Gościmy
Aktualnie jest 48 gości online
Statystyka
odwiedzających: 9977757
© Copyright by Portal Fiskalny.pl, 2005.