Start O nas
sobota, 25 maj 2019
Portal branżowy dealerów, dystrybutorów, importerów
oraz producentów elektronicznych urządzeń rejestrujących
Reklama
Start
O nas
Szukaj
Giełda Kasiarzy
Artykuły Prasowe
Wydarzenia
Rozporządzenia
Interpretacje
Gdy klient pyta ...
Promocje na rynku
Waszym zdaniem
Księga Gości
F O R U M
R O Z R Y W K A
Menu użytkownika
Zaproponuj swój Artykuł
Twoje konto
Twoje publikacje
Wyloguj
Logowanie
Login

Hasło

Zapamiętaj mnie
Nie pamiętasz hasła?
Nie masz konta? Załóż je sobie
Start
Gdy klient pyta ...
Rostowski chce zmienić paragony... OD KWIETNIA! [2013-03-07] PDF Drukuj E-mail
Oceny: / 0
czwartek, 07 marzec 2013
Ministerstwo Finansów chce zmienić przepisy dotyczące kas fiskalnych i paragonów. Handlowcy teraz się głowią, czy na paragonie wystarczy jak obecnie napisać "jogurt", czy należy również dodać jego objętość, smak oraz nazwę producenta. Miałyby one wejść w życie już 1 kwietnia br. - Zmiany przygotowywane są w szaleńczym tempie, ministerstwo nie przejmuje się w ogóle tym, że do wprowadzenia nowych przepisów ktoś musi się przygotować - uważają sieci handlowe, apelując o wydłużenie terminu ich obowiązywania.


Ostatnia aktualizacja ( czwartek, 07 marzec 2013 )
Ministerstwo Finansów kontra GUM? [2013-03-05] PDF Drukuj E-mail
Oceny: / 3
wtorek, 05 marzec 2013
Ministerstwo kontra GUM?
Dealerzy mogą zgłaszać swoje uwagi do Ministerstwa do dnia 6.03.2013 (mało czasu)

Nie umilkły jeszcze echa propozycji nowych uregulowań zaproponowanych przez GUM...
a niespodziewanie do gry o zmianę prawa dołączyło się Ministerstwo Finansów...

Proszę zapoznać się z nowym projektem Ministerstwa, w miejsce poprzednich zgłoszonych przez GUM.


UWAGA! MOŻECIE ZGŁASZAĆ PAŃSTWO SWOJE UWAGI DO ROZPORZĄDZENIA NA ADRES:

Proszę pamiętać aby podać nazwę firmy, rodzaje serwisowanych kasy (uprawnień), imię i nazwisko kierownika serwisu kas, powołać się na uczestnictwo w portalu branżowym FISKALNY.PL


Ostatnia aktualizacja ( wtorek, 05 marzec 2013 )
Zapraszamy do udziału w badaniu sprzedaży 2013 PDF Drukuj E-mail
Oceny: / 5
piątek, 01 marzec 2013
Drodzy Koledzy,

Zapraszam was do udziału w Sondzie dotyczącej ilości sprzedanych przez was kas. (Po prawej stronie strony głównej)
Sonda jest ANONIMOWA. Bardzo prosimy o rzeczywiste liczby... Wyniki przekażemy Producentom... tak aby NIGDY już nie zachowywali się jak śpiące królewny... 

Admin
Brak kas na Podhalu... [2013-02-27] PDF Drukuj E-mail
Oceny: / 0
środa, 27 luty 2013
http://www.gazetakrakowska.pl/artykul/768129,na-podhalu-kasa-fiskalna-to-towar-pierwszej-potrzeby,id,t.html?cookie=1

Na Podhalu kasa fiskalna to towar pierwszej potrzebyNawet do połowy marca kupcy z Podhala będą musieli czekać, by zaopatrzyć się w kasy fiskalne. W sklepach w Zakopanem i Nowym Targu brakuje urządzeń. Tymczasem według przepisów handlowcy muszą mieć kasy od 1 marca. Inaczej grożą im dotkliwe kary finansowe - nawet do 3200 zł.
Fiskalna gorączka górali związana jest z tym, że od 1 marca wejdą w życie nowe przepisy podatkowe. Od tego miesiąca obowiązek nabijania na kasę sprzedaży usług czy towarów będą mieli wszyscy przedsiębiorcy osiągający w ciągu roku obroty powyżej 20 tys. zł (wcześniej było 40 tys. zł). 

- To oznacza, że kasy powinni mieć prawie wszyscy drobni handlowcy z Podhala, także sprzedawcy pamiątek czy serków na ulicznych straganach. Oni na pewno przekraczają 20 tys. zł - mówi pani Wanda, handlarka z Zakopanego, która kasę fiskalną ma już od kilku lat. 

Górale hurtem ruszyli do sklepów głównie po małe przenośne kasy, które idealne będą sprawdzać się na straganach.


Jak zwykle, zrobili to na ostatnią chwilę.
I pojawił się problem. 

- Nie ma kas. Odwiedziliśmy już kilka sklepów i nic. Pracownicy nam mówią, że możemy się zapisać na listę kolejkową. W Nowym Targu na liście jest ok. 20 osób. Kasę jak dostaniemy, to dopiero w połowie marca - mówi jedna z pań, którą spotkaliśmy w sklepie elektronicznym w Zakopanem. 

Co ciekawe, jeszcze dwa tygodnie temu problemów z zakupem kas nie było. 

- Dopiero wtedy ruszyła lawina zainteresowanych - mówi Kazimierz Tylka-Suleja, właściciel firmy oferującej sprzedaż i serwis kas w Zakopanem. - Teraz kas małych nie ma. Do nabycia są te większe, droższe. Chętnych jest tak dużo, że musieliśmy zastosować zapisy na kasę. 

- Takiego czegoś nie było jeszcze nigdy. Do nas dzwonią o kasę ludzie z całego Podhala, ale także z Makowa Podhalańskiego. Zdarzają się też telefony z Krakowa. Ludziom nie przeszkadza, że serwis będą mieli daleko, byle tylko dostali kasę - mówi sprzedawca z Nowego Targu z ul. Jana Kazimierza. 

Jak dodają handlowcy, w najbliższych dniach ma przyjechać na Podhale dostawa kas, jednak nie wiadomo, ile ich będzie. 
- Część podatników z pewnością uda nam się zaopatrzyć - mówi Tylka-Suleja. - Widać, że przedsiębiorców, którzy osiągają poziom dochodów w przedziale pomiędzy 20 a 40 tysięcy złotych, jest na naszym terenie sporo. 

Wzrost liczby osób zobligowanych do ewidencjonowania sprzedaży na kasie fiskalnej widzą doskonale pracownicy urzędu skarbowego. 

- O ile w całym 2012 roku mieliśmy 76 zawiadomień od przedsiębiorców o zakupie kas fiskalnych, to od początku tego roku jest ich już 336 - mówi Zofia Suchowian, p.o. kierownika działu obsługi bezpośredniej w zakopiańskim urzędzie skarbowym. 
Co jednak czeka sprzedawców, którym do końca lutego nie uda się zakupić kas i ich zafiskalizować w urzędzie skarbowym? 
- Będą musieli zawiesić swoją działalność gospodarczą - odpowiada Zofia Suchowian. - Rozporządzenie o wprowadzeniu kas fiskalnych ukazało się w grudniu 2012 roku. Podatnicy wiedzieli, że jeśli przekroczyli obrót 20 tys. zł, mają mieć kasę. 

Tłumaczenie teraz, że producenci kas nie nadążają z ich produkcją, nie znajduje uzasadnienia. Był na to czas - ponad dwa miesiące. 

Skarbówka nie zamierza odpuszczać. Gdy po 1 marca ktoś zostanie przyłapany na handlu bez kasy fiskalnej, musi liczyć się z karą do 3200 zł. - Później jeśli przez rok taka osoba nie wyposaży się w kasę, w jej sprawie będzie prowadzone postępowanie karnoskarbowe - mówi Zofia Suchowian. 

Ostatnia aktualizacja ( środa, 27 luty 2013 )
W Polsce brakuje kas fiskalnych [2013-02-14] PDF Drukuj E-mail
Oceny: / 12
czwartek, 14 luty 2013
W Polsce brakuje kas fiskalnych
WP.PL / Dziennik Gazeta Prawna | 12.02.2013 | 09:24

Zmieniają się zasady prowadzenia ewidencji przy użyciu kas fiskalnych. W rezultacie urządzenia te musi kupić wielu przedsiębiorców. Jak twierdzą producenci i dostawcy kas fiskalnych, obecna sytuacja nie ma precedensu. Wprowadzane są ograniczenia i limitowanie sprzedaży. Wszystko za sprawą zmiany prawa.

Od początku tego roku obowiązek posiadania kasy fiskalnej dotknie podatników, których roczne dochody przekroczą 20 tys. zł - informuje "Dziennik Gazeta Prawna". Dotychczas dla przedsiębiorców kontynuujących działalność gospodarczą próg był dwa razy wyższy. 

Zmiany prawa oznaczają, że kasę fiskalną muszą kupić przedsiębiorcy, których miesięczne obroty wynoszą ok. 1667 zł, a sprzedają towary lub usługi osobom fizycznym nieprowadzącym działalności gospodarczej lub rolnikom. Ministerstwo pozostawiło za to większość zwolnień adresowanych do poszczególnych grup podatników, za wyjątkiem szkół nauki jazdy - czytamy. 

Podatnicy, którzy od 1 stycznia przekraczają próg pozwalający na zwolnienie z obowiązku posiadania kasy fiskalnej, muszą zacząć prowadzić ewidencję z jej użyciem od początku marca 2013 r. Właśnie dlatego na rynku kas fiskalnych panuje niespotykane ożywienie. O pełnej skali wzrostu liczby kas fiskalnych w Polsce będzie można powiedzieć po podsumowaniu wyników sprzedaży w pierwszym kwartale. 
Ostatnia aktualizacja ( wtorek, 05 marzec 2013 )
<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 51 - 59 z 694
Piękne 100-letnie
7c38_1.jpg
Gościmy
Aktualnie jest 63 gości online
Statystyka
odwiedzających: 13045227
© Copyright by Portal Fiskalny.pl, 2005.