Start O nas
wtorek, 21 sierpień 2018
Portal branżowy dealerów, dystrybutorów, importerów
oraz producentów elektronicznych urządzeń rejestrujących
Reklama
Start
O nas
Szukaj
Giełda Kasiarzy
Artykuły Prasowe
Wydarzenia
Rozporządzenia
Interpretacje
Gdy klient pyta ...
Promocje na rynku
Waszym zdaniem
Księga Gości
F O R U M
R O Z R Y W K A
Menu użytkownika
Zaproponuj swój Artykuł
Twoje konto
Twoje publikacje
Wyloguj
Logowanie
Login

Hasło

Zapamiętaj mnie
Nie pamiętasz hasła?
Nie masz konta? Załóż je sobie
Start
Gdy klient pyta ...
Brak kas na Podhalu... [2013-02-27] PDF Drukuj E-mail
Oceny: / 0
środa, 27 luty 2013
http://www.gazetakrakowska.pl/artykul/768129,na-podhalu-kasa-fiskalna-to-towar-pierwszej-potrzeby,id,t.html?cookie=1

Na Podhalu kasa fiskalna to towar pierwszej potrzebyNawet do połowy marca kupcy z Podhala będą musieli czekać, by zaopatrzyć się w kasy fiskalne. W sklepach w Zakopanem i Nowym Targu brakuje urządzeń. Tymczasem według przepisów handlowcy muszą mieć kasy od 1 marca. Inaczej grożą im dotkliwe kary finansowe - nawet do 3200 zł.
Fiskalna gorączka górali związana jest z tym, że od 1 marca wejdą w życie nowe przepisy podatkowe. Od tego miesiąca obowiązek nabijania na kasę sprzedaży usług czy towarów będą mieli wszyscy przedsiębiorcy osiągający w ciągu roku obroty powyżej 20 tys. zł (wcześniej było 40 tys. zł). 

- To oznacza, że kasy powinni mieć prawie wszyscy drobni handlowcy z Podhala, także sprzedawcy pamiątek czy serków na ulicznych straganach. Oni na pewno przekraczają 20 tys. zł - mówi pani Wanda, handlarka z Zakopanego, która kasę fiskalną ma już od kilku lat. 

Górale hurtem ruszyli do sklepów głównie po małe przenośne kasy, które idealne będą sprawdzać się na straganach.


Jak zwykle, zrobili to na ostatnią chwilę.
I pojawił się problem. 

- Nie ma kas. Odwiedziliśmy już kilka sklepów i nic. Pracownicy nam mówią, że możemy się zapisać na listę kolejkową. W Nowym Targu na liście jest ok. 20 osób. Kasę jak dostaniemy, to dopiero w połowie marca - mówi jedna z pań, którą spotkaliśmy w sklepie elektronicznym w Zakopanem. 

Co ciekawe, jeszcze dwa tygodnie temu problemów z zakupem kas nie było. 

- Dopiero wtedy ruszyła lawina zainteresowanych - mówi Kazimierz Tylka-Suleja, właściciel firmy oferującej sprzedaż i serwis kas w Zakopanem. - Teraz kas małych nie ma. Do nabycia są te większe, droższe. Chętnych jest tak dużo, że musieliśmy zastosować zapisy na kasę. 

- Takiego czegoś nie było jeszcze nigdy. Do nas dzwonią o kasę ludzie z całego Podhala, ale także z Makowa Podhalańskiego. Zdarzają się też telefony z Krakowa. Ludziom nie przeszkadza, że serwis będą mieli daleko, byle tylko dostali kasę - mówi sprzedawca z Nowego Targu z ul. Jana Kazimierza. 

Jak dodają handlowcy, w najbliższych dniach ma przyjechać na Podhale dostawa kas, jednak nie wiadomo, ile ich będzie. 
- Część podatników z pewnością uda nam się zaopatrzyć - mówi Tylka-Suleja. - Widać, że przedsiębiorców, którzy osiągają poziom dochodów w przedziale pomiędzy 20 a 40 tysięcy złotych, jest na naszym terenie sporo. 

Wzrost liczby osób zobligowanych do ewidencjonowania sprzedaży na kasie fiskalnej widzą doskonale pracownicy urzędu skarbowego. 

- O ile w całym 2012 roku mieliśmy 76 zawiadomień od przedsiębiorców o zakupie kas fiskalnych, to od początku tego roku jest ich już 336 - mówi Zofia Suchowian, p.o. kierownika działu obsługi bezpośredniej w zakopiańskim urzędzie skarbowym. 
Co jednak czeka sprzedawców, którym do końca lutego nie uda się zakupić kas i ich zafiskalizować w urzędzie skarbowym? 
- Będą musieli zawiesić swoją działalność gospodarczą - odpowiada Zofia Suchowian. - Rozporządzenie o wprowadzeniu kas fiskalnych ukazało się w grudniu 2012 roku. Podatnicy wiedzieli, że jeśli przekroczyli obrót 20 tys. zł, mają mieć kasę. 

Tłumaczenie teraz, że producenci kas nie nadążają z ich produkcją, nie znajduje uzasadnienia. Był na to czas - ponad dwa miesiące. 

Skarbówka nie zamierza odpuszczać. Gdy po 1 marca ktoś zostanie przyłapany na handlu bez kasy fiskalnej, musi liczyć się z karą do 3200 zł. - Później jeśli przez rok taka osoba nie wyposaży się w kasę, w jej sprawie będzie prowadzone postępowanie karnoskarbowe - mówi Zofia Suchowian. 

Ostatnia aktualizacja ( środa, 27 luty 2013 )
W Polsce brakuje kas fiskalnych [2013-02-14] PDF Drukuj E-mail
Oceny: / 12
czwartek, 14 luty 2013
W Polsce brakuje kas fiskalnych
WP.PL / Dziennik Gazeta Prawna | 12.02.2013 | 09:24

Zmieniają się zasady prowadzenia ewidencji przy użyciu kas fiskalnych. W rezultacie urządzenia te musi kupić wielu przedsiębiorców. Jak twierdzą producenci i dostawcy kas fiskalnych, obecna sytuacja nie ma precedensu. Wprowadzane są ograniczenia i limitowanie sprzedaży. Wszystko za sprawą zmiany prawa.

Od początku tego roku obowiązek posiadania kasy fiskalnej dotknie podatników, których roczne dochody przekroczą 20 tys. zł - informuje "Dziennik Gazeta Prawna". Dotychczas dla przedsiębiorców kontynuujących działalność gospodarczą próg był dwa razy wyższy. 

Zmiany prawa oznaczają, że kasę fiskalną muszą kupić przedsiębiorcy, których miesięczne obroty wynoszą ok. 1667 zł, a sprzedają towary lub usługi osobom fizycznym nieprowadzącym działalności gospodarczej lub rolnikom. Ministerstwo pozostawiło za to większość zwolnień adresowanych do poszczególnych grup podatników, za wyjątkiem szkół nauki jazdy - czytamy. 

Podatnicy, którzy od 1 stycznia przekraczają próg pozwalający na zwolnienie z obowiązku posiadania kasy fiskalnej, muszą zacząć prowadzić ewidencję z jej użyciem od początku marca 2013 r. Właśnie dlatego na rynku kas fiskalnych panuje niespotykane ożywienie. O pełnej skali wzrostu liczby kas fiskalnych w Polsce będzie można powiedzieć po podsumowaniu wyników sprzedaży w pierwszym kwartale. 
Ostatnia aktualizacja ( wtorek, 05 marzec 2013 )
Projekty nowych rozporządzeń [2013-02-07] PDF Drukuj E-mail
Oceny: / 1
czwartek, 07 luty 2013
Materiał publikujemy dzięki uprzejmości użytkownika: wiedzAcykiedy

Przedstawiamy cztery projekty w zakresie kas, które zgodnie z intencją ich autorów zaczną obowiązywać od dnia 1 kwietnia 2013 r. (nomen omen - Prima Aprilis i Lany Poniedziałek w jednym)

Projekt 1
Ostatnia aktualizacja ( czwartek, 07 luty 2013 )
Jak zakończył się precedens na Słowacji? [2013-02-02] PDF Drukuj E-mail
Oceny: / 0
sobota, 02 luty 2013
Jak uruchomić produkcję drukarek na Słowacji?

1. Potrzebujesz drukarkę kuchenną dowolnego typu
2. Potrzebujesz (lub nie) wyświetlacz na kablu
3. Potrzebujesz magiczne pudełko FISBOX zabezpieczone plombą fiskalną (cena detaliczna 80 Euro)
4. Garaż, śrubokręt

A działa to tak:

Ostatnia aktualizacja ( sobota, 02 luty 2013 )
Rewolucja bez rewolucji, POSNET pierwszy [2013-02-01] PDF Drukuj E-mail
Oceny: / 3
piątek, 01 luty 2013

Komentarz redakcji:

Wychodząc naprzeciw Państwa zapytaniom, licznym artykułom prasowym - mamy przyjemność ogłosić Państwu cichą rewolucję w interpretacji przepisów, która stała się udziałem firmy POSNET. 

Jesteśmy pod wrażeniem determinacji w podjęciu przez POSNET ryzyka finansowego jakie zapewne niosło ze sobą forsowanie w GUM dotąd niedopuszczonych przepisami rozwiązań (wg. interpretacji Ministerstwa Finansów). Jak wiemy - GUM obciąża firmy certyfikujące bajońskimi sumami... również za zwrócony czy nierozpatrzony pozytywnie wniosek o wydanie potwierdzenia dopuszczającego urządzenia do obrotu gospodarczego na terytorium RP.
Samo już zaprojektowanie i wykonanie prototypów nowych urządzeń i to bez jakiejkolwiek gwarancji na możliwość ich późniejszej sprzedaży - musi budzić uznanie całego rynku.

Nowy rodzaj drukarek pozbawiony zintegrowanego z urządzeniem wyświetlacza, poza ewidentną wygodą operatora i klienta - stwarza również ważny precedens.

Nie sposób oprzeć się wrażeniu, że oto polskie urządzenia tracą swoją unikatowość i zaczynają przypominać te produkowane na całym świecie.

Czy to otworzy rynek polski na urządzenia produkowane np. w Chinach, w Indiach, w USA?

Czy to zachęci takie firmy jak CASIO, SAMSUNG, NCR do powrotu na rynek, z którego firmy te zrezygnowały właśnie z powodu różnic w konstrukcji pomiędzy masowo produkowanymi na potrzeby całego świata i tymi dopuszczonymi przepisami do sprzedaży w Polsce?

Czy cena drukarek w dalszym ciągu będzie wysoka i korzystna dla całego kanału dystrybucji?

Czy ten precedens znajdzie swoją kontynuację w równoważnej interpretacji integralności kolejnych części składowych urządzeń fiskalnych, tak jak w przypadku wolnostojącego wyświetlacza? 

Czy mechanizm drukujący, klawiatura muszą zatem być zamknięte w obudowie, czy wystarczy sam kabel? 

Czy tablet połączony kablem z drukarką kuchenną, z wolnostojącym wyświetlaczem, zapisujący dane fiskalne na zablokowanej w urządzeniu (zalanej żywicą eposydową) karcie SD - też będzie mógł być urządzeniem fiskalnym?

Zapewne kolejne kilka lat dostarczy odpowiedzi na wszystkie postawione powyżej pytania.
Na pewno nie będzie nudno. 

Zobaczymy prawdziwą konkurencję między producentami rodzimych produktów i zagranicznych. 

ZAPRASZAMY DO KOMENTOWANIA: <KLIK>


Materiał nadesłany przez firmę POSNET.

W listopadzie 2012 r. do oferty Posnet wprowadziliśmy drukarkę Thermal HD, a wraz z nią przedstawiliśmy zupełnie nowe funkcje, takie jak np. wydruk QR kodów i grafik na paragonach, fakturach, czy wydrukach niefiskalnych, a także nowy typ wolnostojącego wyświetlacza. Wkrótce do oferty wprowadzimy najmniejszą drukarkę fiskalną o nazwie Thermal XL oraz wyświetlacz wbudowany w pokrywę urządzenia (OLED).

Oba urządzenia odznaczają się wysoką jakością i posiadają wydane przez Prezesa Głównego Urzędu Miar potwierdzenie o zgodności z obowiązującymi przepisami, dotyczącymi urządzeń fiskalnych. Ważnym dla nas aspektem jest również design. Największy nacisk kładziemy jednak na ergonomię i na to, aby nasze urządzenia ułatwiały prowadzenie biznesu.

Zaproponowany przez nas wolnostojący wyświetlacz ma za zadanie zapewnić klientowi lepszą widoczność informacji o kupowanym towarze, co jest również jednym z wymogów rozporządzenia dotyczącego warunków technicznych stosowania kas fiskalnych. Zwiększa także ergonomię pracy. Dzięki takiemu rozwiązaniu, niewielkim gabarytom urządzenia, a także możliwościom pracy drukarki w pionie i poziomie można w bardzo dowolny sposób zorganizować stoisko kasjerskie i zaoszczędzić przestrzeń.

Kolejną innowacją jest wydruk kodów 2D i grafik na paragonach, fakturach i wydrukach niefiskalnych. Dzięki niej detaliści zyskują dodatkową powierzchnię reklamową. Na paragonie można umieścić logo, grafikę okolicznościową albo zaszyfrować w QR kodzie link do strony, czy też fanpage'a. Obecnie w każdym z popularnych smartfonów można zainstalować czytnik tego typu kodów.

Inne nowości, to tunelowanie portów COM (pozwala podłączyć do drukarki urządzenia peryferyjne i sterować nimi z poziomu aplikacji), wydruk w dwóch szerokościach papieru, czy na rolce o długości 100 m. Nie zapominamy też o sprawdzonych rozwiązaniach takich jak ethernet, czy elektroniczna kopia paragonu.

Drukarka Thermal HD spotkała się z dużym zainteresowaniem naszych Klientów. Mamy nadzieję, że Thermal XL zostanie równie dobrze przyjęty na rynku.


Robert Szmidt, Dyrektor Handlowy ds. Kluczowych Klientów, Posnet Polska S.A.


Ostatnia aktualizacja ( piątek, 01 luty 2013 )
<< Start < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnia >>

Wyniki 51 - 59 z 691
Piękne 100-letnie
32220961_o.jpg
Gościmy
Aktualnie jest 118 gości online oraz 1 użytkownik online
  • kas
Statystyka
odwiedzających: 11190753
© Copyright by Portal Fiskalny.pl, 2005.