Start O nas
niedziela, 21 kwiecień 2019
Portal branżowy dealerów, dystrybutorów, importerów
oraz producentów elektronicznych urządzeń rejestrujących
Reklama
Start
O nas
Szukaj
Giełda Kasiarzy
Artykuły Prasowe
Wydarzenia
Rozporządzenia
Interpretacje
Gdy klient pyta ...
Promocje na rynku
Waszym zdaniem
Księga Gości
F O R U M
R O Z R Y W K A
Menu użytkownika
Zaproponuj swój Artykuł
Twoje konto
Twoje publikacje
Wyloguj
Logowanie
Login

Hasło

Zapamiętaj mnie
Nie pamiętasz hasła?
Nie masz konta? Załóż je sobie
Start
Od dziś rusza CEBIT - Impreza traci na znaczeniu [2006-03-09] PDF Drukuj E-mail
Oceny: / 0
KiepskiBardzo dobry 
Napisał Administrator   
czwartek, 09 marzec 2006
 
Rzeczpospolita, NOWE TECHNOLOGIE
Targi CeBiT w Hanowerze odwiedzi prawie pół miliona gości.

Dziś rozpoczynają się targi CeBIT, jedno z najważniejszych wydarzeń w branży teleinformatycznej i elektronicznej. Impreza traci jednak na znaczeniu.

Ponad 6300 wystawców z 70 krajów ma do dyspozycji 300 tys. metrów kwadratowych w trzydziestu halach. Organizatorzy sądzą, że do 15 marca targi odwiedzi 480 tys. zwiedzających.

Oczekiwane prezentacje
Eksperci spodziewają się, że Microsoft zaprezentuje multimedialne przenośne urządzenie zwane Origami. Odtwarzające pliki wideo i pliki muzyczne origami pojawi się na rynku w 2007 r. Będzie kosztowało poniżej 1000 dolarów. Ma być wyposażone w ekran dotykowy, umożliwiać korzystanie z gier i map elektronicznych. Ma też pełnić funkcje przenośnego komputera.

Shuttle Inc. przedstawi multimedialne urządzenie, które mniej przypomina komputer PC, a bardziej miniaturowy zestaw hi-fi. Samsung pokaże kilka nowych modeli telefonówkomórkowych, w tym SGH-i310, który jest wyposażony w twardy dysk o pojemności 8 GB i może służyć do odtwarzania plików muzycznych mp3. Urządzeniem zarządza system operacyjny Windows Mobile. Tajwański BenQ Mobile zaprezentuje telefon umożliwiający oglądanie telewizji w nowoczesnym standardzie DVB-H. Urządzenie ma trafić na rynek w czerwcu, tuż przed mistrzostwami świata w piłce nożnej.

Inną nowością będą ogniwa paliwowe, zasilane alkoholem metylowym, wykorzystywane w bateriach do laptopów. Dwie tajwańskie firmy: Antig Technology i AVC Corp., zapowiadają pokazanie gotowych do masowej produkcji ogniw, które pozwolą użytkownikom laptopów dłużej korzystać z baterii. Producenci twierdzą, że czas pracy laptopa bez konieczności doładowania baterii wzrośnie do ośmiu godzin. Bateria wyposażona w ogniwa paliwowe waży 1,7 kg, dwa razy więcej niż zwykła bateria do przenośnego komputera.

Rośnie konkurencja
Od kilku lat spada liczba zwiedzających targi. Nie powiodła się próba uruchomienia amerykańskiej edycji CeBIT. W Europie rośnie znaczenie konkurencyjnych imprez, takich jak doroczny 3GSM World Congressczy odbywające się we wrześniu w Berlinie targi International Consumer Electronics Fair (IFA). Rywalem jest też styczniowy Consumer Electronic Show w Las Vegas.

Na dodatek najwięksi producenci przedstawiają swoje najnowsze produkty albo na własnych dorocznych imprezach - np. Apple robi to na Macworld, albo - jak Sony Ericsson, piąty świtowy producent komórek - w przededniu CeBIT. Wielu producentów branży telekomunikacyjnej na miejsce premiery swych nowych produktów wybiera odbywający się w połowie lutego 3GSM World Congress.

Obecność na hanowerskiej imprezie jest jednak ciągle obowiązkowa. Na CeBIT wystawcy prezentują zarówno sprzęt, urządzenia i rozwiązania przeznaczone dla firm telekomunikacyjnych oraz przedsiębiorstw, jak i elektronikę użytkową: telewizory, konsole do gier, odtwarzacze plików mp3, karty cyfrowe, telefony komórkowe, przenośne pamięci czy komputery.

Elektronika użytkowa prezentowana jest też w Berlinie na IFA. To skłania do dyskusji o przyszłości CeBIT. Jedni uważają, że targi powinny połączyć się z IFA, inni, że CeBIT powinien skoncentrować się na technologiach teleinformatycznych, pozostawiając elektronikę użytkową innym imprezom.

Tomasz Świderek
 
 
Ostatnia aktualizacja ( czwartek, 09 marzec 2006 )
< Poprzedni   Następny >
Piękne 100-letnie
image002.jpg
Gościmy
Aktualnie jest 110 gości online
Statystyka
odwiedzających: 12791919
© Copyright by Portal Fiskalny.pl, 2005.