Start O nas
sobota, 20 lipiec 2019
Portal branżowy dealerów, dystrybutorów, importerów
oraz producentów elektronicznych urządzeń rejestrujących
Reklama
Start
O nas
Szukaj
Giełda Kasiarzy
Artykuły Prasowe
Wydarzenia
Rozporządzenia
Interpretacje
Gdy klient pyta ...
Promocje na rynku
Waszym zdaniem
Księga Gości
F O R U M
R O Z R Y W K A
Menu użytkownika
Zaproponuj swój Artykuł
Twoje konto
Twoje publikacje
Wyloguj
Logowanie
Login

Hasło

Zapamiętaj mnie
Nie pamiętasz hasła?
Nie masz konta? Załóż je sobie
Start
Nowości
Popularne
Czy usługi komunalne rejestrować w kasie? [2006-11-19] PDF Drukuj E-mail
Oceny: / 1
KiepskiBardzo dobry 
Napisał Administrator   
niedziela, 19 listopad 2006
 
Czy usługi komunalne rejestrować w kasie

Jesteśmy przedsiębiorstwem zajmującym się wywozem śmieci, a także oczyszczaniem ścieków. Czy takie usługi muszą być ewidencjonowane przez kasę fiskalną?


Paweł Małecki

doradca podatkowy, Kancelaria Doradców i Audytorów z Poznania

NIE Usługi w zakresie gospodarki ściekami oraz wywozu i unieszkodliwiania odpadów, usługi sanitarne i pokrewne są zwolnione z obowiązku rejestracji za pomocą kas fiskalnych.

Świadczenie usług komunalnych jest obecnie zwolnione z obowiązku stosowania kas rejestrujących (poz. 32 załącznika do rozporządzenia ministra finansów z dnia 28 marca 2006 r. w sprawie kas rejestrujących). Podatnik jest podmiotowo zwolniony ze stosowania kas, jeśli stanowią one więcej niż 70 proc. ogólnej kwoty obrotów uzyskanej z tytułu sprzedaży towarów i usług na rzecz osób fizycznych i rolników ryczałtowych. Do 31 grudnia 2006 r. zwalnia się z obowiązku ewidencjonowania: podatników dokonujących sprzedaży towarów i usług wymienionej w poz. 1-39 załącznika do rozporządzenia (np. usługi komunalne), jeżeli w poprzednim roku podatkowym udział obrotów z tytułu tej sprzedaży w obrotach ogółem podatnika z działalności na rzecz osób fizycznych i rolników ryczałtowych był wyższy niż 70 proc. Zwolnienie dotyczy też podatników rozpoczynających sprzedaż po 31 grudnia 2005 r., o której mowa w poz. 1-39 załącznika do rozporządzenia, w przypadkach gdy przewidywany przez podatnika udział obrotów z tytułu tej sprzedaży w obrotach ogółem podatnika z działalności na rzecz osób fizycznych i rolników ryczałtowych planowanych do zrealizowania do końca 2006 r. będzie wyższy niż 70 proc.


PODSTAWA PRAWNA • Par. 3 oraz poz. 32 załącznika rozporządzenia ministra finansów z dnia 28 marca 2006 r. w sprawie kas rejestrujących (Dz.U. nr 51, poz. 375 z późn. zm.).

< Poprzedni   Następny >
Piękne 100-letnie
4d38_1.jpg
Nagłówki RSS
Gościmy
Aktualnie jest 174 gości online
Statystyka
odwiedzających: 13601287
© Copyright by Portal Fiskalny.pl, 2005.