Start O nas
poniedziałek, 27 maj 2019
Portal branżowy dealerów, dystrybutorów, importerów
oraz producentów elektronicznych urządzeń rejestrujących
Reklama
Start
O nas
Szukaj
Giełda Kasiarzy
Artykuły Prasowe
Wydarzenia
Rozporządzenia
Interpretacje
Gdy klient pyta ...
Promocje na rynku
Waszym zdaniem
Księga Gości
F O R U M
R O Z R Y W K A
Menu użytkownika
Zaproponuj swój Artykuł
Twoje konto
Twoje publikacje
Wyloguj
Logowanie
Login

Hasło

Zapamiętaj mnie
Nie pamiętasz hasła?
Nie masz konta? Załóż je sobie
Start
Czy usługi komunalne rejestrować w kasie? [2006-11-19] PDF Drukuj E-mail
Oceny: / 1
KiepskiBardzo dobry 
Napisał Administrator   
niedziela, 19 listopad 2006
 
Czy usługi komunalne rejestrować w kasie

Jesteśmy przedsiębiorstwem zajmującym się wywozem śmieci, a także oczyszczaniem ścieków. Czy takie usługi muszą być ewidencjonowane przez kasę fiskalną?


Paweł Małecki

doradca podatkowy, Kancelaria Doradców i Audytorów z Poznania

NIE Usługi w zakresie gospodarki ściekami oraz wywozu i unieszkodliwiania odpadów, usługi sanitarne i pokrewne są zwolnione z obowiązku rejestracji za pomocą kas fiskalnych.

Świadczenie usług komunalnych jest obecnie zwolnione z obowiązku stosowania kas rejestrujących (poz. 32 załącznika do rozporządzenia ministra finansów z dnia 28 marca 2006 r. w sprawie kas rejestrujących). Podatnik jest podmiotowo zwolniony ze stosowania kas, jeśli stanowią one więcej niż 70 proc. ogólnej kwoty obrotów uzyskanej z tytułu sprzedaży towarów i usług na rzecz osób fizycznych i rolników ryczałtowych. Do 31 grudnia 2006 r. zwalnia się z obowiązku ewidencjonowania: podatników dokonujących sprzedaży towarów i usług wymienionej w poz. 1-39 załącznika do rozporządzenia (np. usługi komunalne), jeżeli w poprzednim roku podatkowym udział obrotów z tytułu tej sprzedaży w obrotach ogółem podatnika z działalności na rzecz osób fizycznych i rolników ryczałtowych był wyższy niż 70 proc. Zwolnienie dotyczy też podatników rozpoczynających sprzedaż po 31 grudnia 2005 r., o której mowa w poz. 1-39 załącznika do rozporządzenia, w przypadkach gdy przewidywany przez podatnika udział obrotów z tytułu tej sprzedaży w obrotach ogółem podatnika z działalności na rzecz osób fizycznych i rolników ryczałtowych planowanych do zrealizowania do końca 2006 r. będzie wyższy niż 70 proc.


PODSTAWA PRAWNA • Par. 3 oraz poz. 32 załącznika rozporządzenia ministra finansów z dnia 28 marca 2006 r. w sprawie kas rejestrujących (Dz.U. nr 51, poz. 375 z późn. zm.).

< Poprzedni   Następny >
Piękne 100-letnie
2076_123.jpg
Gościmy
Aktualnie jest 25 gości online
Statystyka
odwiedzających: 13052759
© Copyright by Portal Fiskalny.pl, 2005.