Start O nas
wtorek, 16 październik 2018
Portal branżowy dealerów, dystrybutorów, importerów
oraz producentów elektronicznych urządzeń rejestrujących
Reklama
Start
O nas
Szukaj
Giełda Kasiarzy
Artykuły Prasowe
Wydarzenia
Rozporządzenia
Interpretacje
Gdy klient pyta ...
Promocje na rynku
Waszym zdaniem
Księga Gości
F O R U M
R O Z R Y W K A
Menu użytkownika
Zaproponuj swój Artykuł
Twoje konto
Twoje publikacje
Wyloguj
Logowanie
Login

Hasło

Zapamiętaj mnie
Nie pamiętasz hasła?
Nie masz konta? Załóż je sobie
Start
Liczą się obroty z aktualnej działalności [2007-03-14] PDF Drukuj E-mail
Oceny: / 1
KiepskiBardzo dobry 
Napisał Administrator   
środa, 14 marzec 2007
Liczą się obroty z aktualnej działalności

Obroty uzyskane przez firmę, którą podatnik kiedyś prowadził, apotem zlikwidował, nie mają znaczenia dla obowiązku stosowania kas fiskalnych w jego nowym przedsiębiorstwie.


Takie stanowisko zajął w wiążącej interpretacji prawa podatkowego naczelnik Urzędu Skarbowego Kraków-Krowodrza (nr PP2-443/12/06). Odpowiadał na pytanie podatniczki, która w latach 1998 -2003 zajmowała się handlem artykułami przemysłowymi, świadczyła usługi kserograficzne i komisowe. Po przekroczeniu ustawowego limitu rozpoczęła ewidencjonowanie obrotów przy użyciu kasy fiskalnej. Potem zlikwidowała firmę, a urzędnicy skarbowi odczytali pamięć z kasy. Po prawie trzech latach, 1 kwietnia 2006 r., otworzyła nową działalność -sprzedaż artykułów spożywczych i tytoniowych. Miała wątpliwości, czy powinna wprowadzić kasy od pierwszego dnia działalności, czy też poprzednio uzyskane obroty nie mają znaczenia i na potrzeby stosowania kas może liczyć obroty od zera.

Sama twierdziła, że nie musi od razu kupować kasy, gdyż poprzednią firmę wyrejestrowała. Teraz zaś ma nową z nowym numerem REGON.

Naczelnik krakowskiego urzędu wyjaśnił, że zgodnie z art. 113 ust. 9 ustawy o VAT podatnik rozpoczynający działalność gospodarczą w trakcie roku jest zwolniony z płacenia VAT, jeżeli przewiduje, że jego sprzedaż nie przekroczy w trakcie roku (proporcjonalnie do okresu prowadzonej działalności) równowartości 10 tys. euro. Na 2006 r., którego dotyczył wniosek, było to 39,2 tys. zł. Zaznaczył też, że wmyśl §3 ust. 6 rozporządzenia ministra finansów z 28 marca 2006 r. w sprawie kas rejestrujących podatnicy rozpoczynający działalność w 2006 r. są zwolnieni z obowiązku stosowania tych urządzeń do 31 grudnia 2006 r. Jeśli jednak wcześniej ich obroty przekroczą 20 tys. zł, muszą zainstalować kasy. Podatniczka powinna zatem pilnować owego limitu w nowej firmie i gdy go przekroczy, zacząć prowadzić ewidencję przy użyciu kasy.

a.g.
< Poprzedni   Następny >
Piękne 100-letnie
8a38_1.jpg
Gościmy
Aktualnie jest 109 gości online oraz 1 użytkownik online
  • pawelbc
Statystyka
odwiedzających: 11546234
© Copyright by Portal Fiskalny.pl, 2005.