Start O nas
czwartek, 19 kwiecień 2018
Portal branżowy dealerów, dystrybutorów, importerów
oraz producentów elektronicznych urządzeń rejestrujących
Reklama
Start
O nas
Szukaj
Giełda Kasiarzy
Artykuły Prasowe
Wydarzenia
Rozporządzenia
Interpretacje
Gdy klient pyta ...
Promocje na rynku
Waszym zdaniem
Księga Gości
F O R U M
R O Z R Y W K A
Menu użytkownika
Zaproponuj swój Artykuł
Twoje konto
Twoje publikacje
Wyloguj
Logowanie
Login

Hasło

Zapamiętaj mnie
Nie pamiętasz hasła?
Nie masz konta? Załóż je sobie
Start
Czy można używać kas dla których wygasła decyzja? [2007-08-10] PDF Drukuj E-mail
Oceny: / 1
KiepskiBardzo dobry 
Napisał Administrator   
piątek, 10 sierpień 2007
 
Stare, ale nadal ważne
Rzeczpospolita

Od ośmiu lat używam ciągle tych samych kas fiskalnych. Czy nie łamię przepisów?

Bo nadal obowiązuje przepis utrzymujący w mocy decyzje dopuszczające kasy do obrotu, wydane na podstawie nieobowiązującego już rozporządzenia ministra finansów z 23 grudnia 1999 r. (DzU z 1999 r. nr 109, poz. 1249 ze zm.). Decyzje te są ważne do dnia w nich określonego. Jeśli więc nie upłynął jeszcze termin ważności takiej decyzji, to czytelnik może nadal, w tych samych kasach ewidencjonować obrót i podatek należny (chyba że decyzja została uchylona lub cofnięta). Oczywiście kasa musi być sprawna i poddawana przeglądom technicznym w wymaganych terminach. Pewien problem może się pojawić wtedy, gdy kasa z 1999 r. nie spełnia wymogów rozporządzenia z 2002 r. Wydaje się jednak, że rozwiązaniu tej właśnie kwestii służyło dodanie wspomnianego przepisu utrzymującego w mocy decyzje wydane na podstawie starego rozporządzenia z 1999 r. Potwierdza to postanowienie Pierwszego Urzędu Skarbowego Łódź-Górna z 10 maja 2007 r. (III/443-7/07/MC). Urząd potwierdził w nim, że kasa, mimo iż nie spełnia niektórych warunków wynikających z aktualnie obowiązującego rozporządzenia, może nadal służyć do ewidencjonowania.

Podstawa prawna: § 13 rozporządzenia ministra finansów z 4 lipca 2002 r. w sprawie kryteriów i warunków technicznych, którym muszą odpowiadać kasy rejestrujące, oraz warunków stosowania tych kas przez podatników (DzU z 2002 r. nr 108, poz. 948 ze zm.)

Ostatnia aktualizacja ( czwartek, 09 sierpień 2007 )
< Poprzedni   Następny >
Piękne 100-letnie
image012.jpg
Gościmy
Aktualnie jest 29 gości online oraz 1 użytkownik online
  • jerzyserwisant
Statystyka
odwiedzających: 10422983
© Copyright by Portal Fiskalny.pl, 2005.