Start O nas
niedziela, 21 kwiecień 2019
Portal branżowy dealerów, dystrybutorów, importerów
oraz producentów elektronicznych urządzeń rejestrujących
Reklama
Start
O nas
Szukaj
Giełda Kasiarzy
Artykuły Prasowe
Wydarzenia
Rozporządzenia
Interpretacje
Gdy klient pyta ...
Promocje na rynku
Waszym zdaniem
Księga Gości
F O R U M
R O Z R Y W K A
Menu użytkownika
Zaproponuj swój Artykuł
Twoje konto
Twoje publikacje
Wyloguj
Logowanie
Login

Hasło

Zapamiętaj mnie
Nie pamiętasz hasła?
Nie masz konta? Załóż je sobie
Start
Legendarna nazwa MERA ELZAB dla legendarnej drukarki... [2007-11-07] PDF Drukuj E-mail
Oceny: / 8
KiepskiBardzo dobry 
Napisał Administrator   
środa, 07 listopad 2007
Rynek na to czekał. ELZAB to ma.

Kształt i wymiary pozwalające stworzyć kompaktowe stanowisko sprzedaży, szybki wydruk paragonów, czytelny wyświetlacz o regulowanym położeniu, złącza RS 232 i USB, szeroki zakres wydruków niefiskalnych, możliwość wyboru koloru obudowy - wszystko to charakteryzuje drukarkę ELZAB Mera.
Oto produkt dla wymagających klientów, którzy stawiają na funkcjonalność i niezawodność przez wiele lat eksploatacji


Charakterystyka urządzenia

ELZAB Mera może pracować na każdym stanowisku sprzedaży, na którym zainstalowany jest komputer i oprogramowanie obsługujące sprzedaż. Dzięki dużej liczbie (200 tysięcy) obsługiwanych towarów może także być używana w placówkach o największym asortymencie (supermarkety, hipermarkety, składy, hurtownie).
Niewielkie rozmiary, a szczególnie małe pole podstawy, proporcje i zwartość obudowy pozwalają stosować to urządzenie również na stanowiskach sprzedaży o ograniczonej powierzchni.
Zastosowane podzespoły i rozwiązania konstrukcyjne umożliwiły stworzenie drukarki o małych rozmiarach, a jednocześnie, w porównaniu z innymi produktami, znaczące zwiększenie szybkości drukowania, długości rolki papieru, szybkości komunikacji z komputerem.
Drukarka ELZAB Mera
Wszystkie złącza wyprowadzone są od dołu, co zapewnia estetykę instalacji i pewność połączeń. Złącze USB, obok złącza RS 232 umożliwia współpracę z każdym komputerem. Wszystkie złącza wyprowadzone są od dołu
Model "F" - przystosowany do pracy w aptekach, może drukować wyceny leków i recept oraz paragon fiskalny uwzględniający refundację za leki.

ELZAB Mera współpracuje z najpopularniejszymi programami na rynku (aktualna lista dostępna na stronie » www.elzab.com.pl/lista_programow).
Wygoda pracy i eksploatacji
Graficzny, podświetlany wyświetlacz LCD gwarantuje doskonałą czytelność w każdych warunkach oświetlenia. Płynna regulacja ustawienia wyświetlacza w zakresie 380 stopni oraz jego kąta pochylenia pozwala nawet w pomieszczeniach o silnym oświetleniu, padającym z różnych kierunków (markety), uniknąć odbić i refleksów. Zarówno kontrast jak i jasność podświetlenia można regulować.

Graficzny, podświetlany wyświetlacz LCD

Przy współpracy drukarki ELZAB Mera z programami realizującymi wydruki w trybie "na bieżąco", po każdej wydrukowanej pozycji paragonowej, na wyświetlaczu pojawia się pełna informacja z nazwą, ceną sprzedanego towaru oraz aktualna suma do zapłaty.
Po 45 sekundach od wydrukowania paragonu (czas ten wynika z przepisów fiskalnych) na wyświetlaczu można wyświetlić dowolną informację dla klienta, która może być zmieniana raz na dobę.
Ekran o rozdzielczości 192 x 64 piksele pozwala wyświetlać grafikę: logo firmy i reklamy. Można na nim emitować hasła promocyjne, komunikaty dla klientów, podziękowania czy zaproszenia oraz prezentować aktualną datę, godzinę oraz imieniny.

Dwa termiczne mechanizmy drukujące zapewniają szybki, w pełni równoległy wydruk oryginału i kopii, z efektywną prędkością 19 wierszy/s. Prosty dostęp do mechanizmów, poprzez zsunięcie pokrywy drukarki, ułatwia sprawną wymianę papieru.
W porównaniu z innymi drukarkami w ELZAB Mera zastosowano dłuższe o 1/3 rolki papieru (40m), co znacznie wydłuża okres pomiędzy kolejnymi jego wymianami.
Dla oszczędności papieru można optymalizować postać wydruku tak, by pozycja sprzedaży drukowała się w jednej linii, a nieznaczące zera w pozycji "ilość" były usuwane.
Metalowy nóż ułatwia równe odrywanie paragonu.

Zobacz filmy:
» Wymiana papieru w drukarce oryginałów (plik w formacie wmv, 3,8 MB)
» Wymiana papieru w drukarce kopii (plik w formacie wmv, 6,9 MB)

Graficzny, podświetlany wyświetlacz LCD


Istotne dla komfortu użytkowania
ELZAB Mera drukuje wszystkie wymagane przepisami raporty fiskalne: dobowe, miesięczne oraz okresowe - zainicjowane przez program sprzedaży lub w trybie pracy lokalnej (off-line) po zainicjowaniu z klawiatury drukarki.
Drukarka sygnalizuje zbliżanie się daty przeglądu okresowego.


W prosty sposób komunikuje sytuacje krytyczne: przejście na pracę na akumulatorze jest sygnalizowane miganiem zielonej diody, brak papieru zapaleniem diody czerwonej.
Wbudowane akumulatory gwarantują pracę drukarki przez 2 godziny przy średniej częstotliwości wystawiania jednego paragonu z 3 pozycjami na minutę.

Gotowa na euro
Drukarka posiada możliwość wydruku linii z informacjami o przyjętych płatnościach (gotówka w złotych lub w innej walucie, płatność kartą, bonem), kursie waluty użytej do zapłaty, jak również informacji o walucie, w której zwrócono resztę. Wydrukiem tych linii steruje program sprzedaży.

ELZAB Mera jest przygotowana do operacji przejścia na walutę euro jako podstawowy środek płatniczy w Polsce.

Wydruki niefiskalne

ELZAB Mera udostępnia bogaty zestaw formatek niefiskalnych, które program obsługujący sprzedaż może wykorzystać do wydruków różnorakich operacji, takich jak:
  • kasowe: potwierdzenie zapłaty kartą płatniczą, stan kasy, raport kasowy bieżący i zmianowy, raport transakcji odłożonych, raport funkcji operatora, raport środków płatności, raport sprzedaży, pokwitowanie wpłaty i wypłaty, raport towarów, cennik, zmiany cen, statystyka sprzedaży,
  • obsługi sprzedaży: przedpłata, zamówienie, pokwitowanie dla klienta, bon upominkowy, kupon rabatowy, płatność za pobraniem, rabat dla pracownika, przelew bankowy,
  • rozliczenia kasjerów: listy kasjerów, raport godzinowy, raport zmianowy, rozliczenie kasjera, waluta w sejfie,
  • na stacjach benzynowych: raport tankowania, raport alarmu paliwa, bilet do myjni, raport stanu zbiornika, raport dostawy paliw, pokwitowanie i anulowanie płatności kartą flotową, raport stanów liczników,
  • związane z kartami telefonicznymi: potwierdzenie doładowania numeru GSM, potwierdzenie zasilenia konta.
Współpraca z urządzeniami dodatkowymi
Do ELZAB Mera można podłączyć szufladę na pieniądze - zalecane są » szuflady z rodziny ELZAB Gamma (dostępne w różnych wymiarach, aby optymalnie dopasować je do posiadanego miejsca w punkcie sprzedaży).

Zobacz porównanie wielkości drukarek ELZAB Omega i ELZAB Mera:

 
Ostatnia aktualizacja ( środa, 07 listopad 2007 )
< Poprzedni   Następny >
Piękne 100-letnie
ncr147sid.jpg
Gościmy
Aktualnie jest 56 gości online
Statystyka
odwiedzających: 12791852
© Copyright by Portal Fiskalny.pl, 2005.