Start O nas
środa, 23 maj 2018
Portal branżowy dealerów, dystrybutorów, importerów
oraz producentów elektronicznych urządzeń rejestrujących
Reklama
Start
O nas
Szukaj
Giełda Kasiarzy
Artykuły Prasowe
Wydarzenia
Rozporządzenia
Interpretacje
Gdy klient pyta ...
Promocje na rynku
Waszym zdaniem
Księga Gości
F O R U M
R O Z R Y W K A
Menu użytkownika
Zaproponuj swój Artykuł
Twoje konto
Twoje publikacje
Wyloguj
Logowanie
Login

Hasło

Zapamiętaj mnie
Nie pamiętasz hasła?
Nie masz konta? Załóż je sobie
Start
Czy sprzedaż towarów przedsiębiorcy trzeba rejestrować w kasie [2008-02-13] PDF Drukuj E-mail
Oceny: / 2
KiepskiBardzo dobry 
Napisał Administrator   
środa, 13 luty 2008
Czy sprzedaż towarów przedsiębiorcy trzeba rejestrować w kasie
31 grudnia 2007 r. zlikwidowałem działalność (kiosk prasowy z kasą fiskalną). Zrobiłem remanent likwidacyjny i cały towar z likwidacji sprzedałem na fakturę VAT (do innego kiosku) z datą 31 grudnia 2007 r. Czy ta czynność powinna być zarejestrowana w kasie fiskalnej?

PAWEŁ MAŁECKI

doradca podatkowy z Kancelarii Doradztwa Podatkowego PAMA w Poznaniu

Nie

Jeśli sprzedaż towarów dokonywana jest na rzecz innego kiosku (czynność ta nie musi być rejestrowana za pomocą kasy rejestrującej.

Podatnicy dokonujący sprzedaży na rzecz osób fizycznych nieprowadzących działalności gospodarczej oraz rolników ryczałtowych są zobowiązani prowadzić ewidencję obrotu i kwot podatku należnego przy zastosowaniu kas rejestrujących. Zatem jeśli sprzedaż towarów dokonywana jest na rzecz innego kiosku (podmiotu prowadzącego działalność gospodarczą) czynność ta nie musi być rejestrowana za pomocą kasy rejestrującej. Oczywiście podatnik, jeśli zechce, może taką czynność na kasie fiskalnej zarejestrować, ale wtedy do kopii wystawionej faktury należy podpiąć paragon wydrukowany z kasy fiskalnej. Należy zwrócić uwagę, że w opisanym przypadku wartość inwentury dla celów VAT będzie zawierać tylko jedną pozycję - kasa fiskalna (jeśli wyprzedano wszystkie towary, środki trwałe i wyposażenie). Tego urządzenia w praktyce sprzedać nie można.

(EM)

PODSTAWA PRAWNA

■ Art. 111 ustawy z 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług (Dz.U. nr 54, poz. 535 z późn. zm.).

< Poprzedni   Następny >
Piękne 100-letnie
344491_6_d41d_d.jpg
Gościmy
Aktualnie jest 43 gości online oraz 1 użytkownik online
  • kielce
Statystyka
odwiedzających: 10661398
© Copyright by Portal Fiskalny.pl, 2005.