Start O nas
środa, 20 marzec 2019
Portal branżowy dealerów, dystrybutorów, importerów
oraz producentów elektronicznych urządzeń rejestrujących
Reklama
Start
O nas
Szukaj
Giełda Kasiarzy
Artykuły Prasowe
Wydarzenia
Rozporządzenia
Interpretacje
Gdy klient pyta ...
Promocje na rynku
Waszym zdaniem
Księga Gości
F O R U M
R O Z R Y W K A
Menu użytkownika
Zaproponuj swój Artykuł
Twoje konto
Twoje publikacje
Wyloguj
Logowanie
Login

Hasło

Zapamiętaj mnie
Nie pamiętasz hasła?
Nie masz konta? Załóż je sobie
Start
Rewolucja bez rewolucji, POSNET pierwszy [2013-02-01] PDF Drukuj E-mail
Oceny: / 3
KiepskiBardzo dobry 
Napisał Administrator   
piątek, 01 luty 2013

Komentarz redakcji:

Wychodząc naprzeciw Państwa zapytaniom, licznym artykułom prasowym - mamy przyjemność ogłosić Państwu cichą rewolucję w interpretacji przepisów, która stała się udziałem firmy POSNET. 

Jesteśmy pod wrażeniem determinacji w podjęciu przez POSNET ryzyka finansowego jakie zapewne niosło ze sobą forsowanie w GUM dotąd niedopuszczonych przepisami rozwiązań (wg. interpretacji Ministerstwa Finansów). Jak wiemy - GUM obciąża firmy certyfikujące bajońskimi sumami... również za zwrócony czy nierozpatrzony pozytywnie wniosek o wydanie potwierdzenia dopuszczającego urządzenia do obrotu gospodarczego na terytorium RP.
Samo już zaprojektowanie i wykonanie prototypów nowych urządzeń i to bez jakiejkolwiek gwarancji na możliwość ich późniejszej sprzedaży - musi budzić uznanie całego rynku.

Nowy rodzaj drukarek pozbawiony zintegrowanego z urządzeniem wyświetlacza, poza ewidentną wygodą operatora i klienta - stwarza również ważny precedens.

Nie sposób oprzeć się wrażeniu, że oto polskie urządzenia tracą swoją unikatowość i zaczynają przypominać te produkowane na całym świecie.

Czy to otworzy rynek polski na urządzenia produkowane np. w Chinach, w Indiach, w USA?

Czy to zachęci takie firmy jak CASIO, SAMSUNG, NCR do powrotu na rynek, z którego firmy te zrezygnowały właśnie z powodu różnic w konstrukcji pomiędzy masowo produkowanymi na potrzeby całego świata i tymi dopuszczonymi przepisami do sprzedaży w Polsce?

Czy cena drukarek w dalszym ciągu będzie wysoka i korzystna dla całego kanału dystrybucji?

Czy ten precedens znajdzie swoją kontynuację w równoważnej interpretacji integralności kolejnych części składowych urządzeń fiskalnych, tak jak w przypadku wolnostojącego wyświetlacza? 

Czy mechanizm drukujący, klawiatura muszą zatem być zamknięte w obudowie, czy wystarczy sam kabel? 

Czy tablet połączony kablem z drukarką kuchenną, z wolnostojącym wyświetlaczem, zapisujący dane fiskalne na zablokowanej w urządzeniu (zalanej żywicą eposydową) karcie SD - też będzie mógł być urządzeniem fiskalnym?

Zapewne kolejne kilka lat dostarczy odpowiedzi na wszystkie postawione powyżej pytania.
Na pewno nie będzie nudno. 

Zobaczymy prawdziwą konkurencję między producentami rodzimych produktów i zagranicznych. 

ZAPRASZAMY DO KOMENTOWANIA: <KLIK>


Materiał nadesłany przez firmę POSNET.

W listopadzie 2012 r. do oferty Posnet wprowadziliśmy drukarkę Thermal HD, a wraz z nią przedstawiliśmy zupełnie nowe funkcje, takie jak np. wydruk QR kodów i grafik na paragonach, fakturach, czy wydrukach niefiskalnych, a także nowy typ wolnostojącego wyświetlacza. Wkrótce do oferty wprowadzimy najmniejszą drukarkę fiskalną o nazwie Thermal XL oraz wyświetlacz wbudowany w pokrywę urządzenia (OLED).

Oba urządzenia odznaczają się wysoką jakością i posiadają wydane przez Prezesa Głównego Urzędu Miar potwierdzenie o zgodności z obowiązującymi przepisami, dotyczącymi urządzeń fiskalnych. Ważnym dla nas aspektem jest również design. Największy nacisk kładziemy jednak na ergonomię i na to, aby nasze urządzenia ułatwiały prowadzenie biznesu.

Zaproponowany przez nas wolnostojący wyświetlacz ma za zadanie zapewnić klientowi lepszą widoczność informacji o kupowanym towarze, co jest również jednym z wymogów rozporządzenia dotyczącego warunków technicznych stosowania kas fiskalnych. Zwiększa także ergonomię pracy. Dzięki takiemu rozwiązaniu, niewielkim gabarytom urządzenia, a także możliwościom pracy drukarki w pionie i poziomie można w bardzo dowolny sposób zorganizować stoisko kasjerskie i zaoszczędzić przestrzeń.

Kolejną innowacją jest wydruk kodów 2D i grafik na paragonach, fakturach i wydrukach niefiskalnych. Dzięki niej detaliści zyskują dodatkową powierzchnię reklamową. Na paragonie można umieścić logo, grafikę okolicznościową albo zaszyfrować w QR kodzie link do strony, czy też fanpage'a. Obecnie w każdym z popularnych smartfonów można zainstalować czytnik tego typu kodów.

Inne nowości, to tunelowanie portów COM (pozwala podłączyć do drukarki urządzenia peryferyjne i sterować nimi z poziomu aplikacji), wydruk w dwóch szerokościach papieru, czy na rolce o długości 100 m. Nie zapominamy też o sprawdzonych rozwiązaniach takich jak ethernet, czy elektroniczna kopia paragonu.

Drukarka Thermal HD spotkała się z dużym zainteresowaniem naszych Klientów. Mamy nadzieję, że Thermal XL zostanie równie dobrze przyjęty na rynku.


Robert Szmidt, Dyrektor Handlowy ds. Kluczowych Klientów, Posnet Polska S.A.


Ostatnia aktualizacja ( piątek, 01 luty 2013 )
< Poprzedni   Następny >
Piękne 100-letnie
35side.jpg
Gościmy
Aktualnie jest 80 gości online
Statystyka
odwiedzających: 12543123
© Copyright by Portal Fiskalny.pl, 2005.